230.000 €

Parhus for sale in Rojales, Alicante, Spain

Ref.: CG055769 2 2
34
PREMIUM
Parhus med 2 sovrum och 2 badrum i Rojales, Alicante

Villa med 2 sovrum och 2 badrum i Rojales (Benimar 2), Alicante.

Upptäck ditt drömhem i Rojales, Alicante, med denna charmiga villa med 2 rymliga sovrum och 2 välutrustade badrum. Den här fastigheten sträcker sig över 140 m2 boyta på en generös 225 m2 tomt och erbjuder en perfekt blandning av komfort och stil. Njut av fantastisk utsikt över bergen och poolen från dina privata terrasser och solarium. Villan har ett eget badrum, garderob och praktisk underbyggnad. Omfamna utomhusliv med en vackert anlagd trädgård och koppla av vid den gemensamma poolen, samtidigt som du drar nytta av terrängparkering. Detta är den idealiska tillflyktsort för familjer och de som söker en lugn livsstil.

Missa inte denna fantastiska möjlighet!

Ansvarsfriskrivning: Observera att underbyggnaden klassas som förvaringsutrymme på lagfarten, men detta utrymme har anpassats för användning av ett vardagsrum, kök, ett sovrum och ett modernt duschrum.

Om du vill registrera den nya användningen hos fastighetsregistret och fastighetsregistret måste en arkitekt kontrollera om utrymmet uppfyller de lämpliga bostadsvillkoren (höjd, ventilation etc.) och sedan utfärda lämpligt intyg.

Ett annat intyg från Community of Property Owners kommer också att krävas.

Sovrum: 2
Badrum: 2
Byggnadsstorlek: 140 m2
Tomt: 225 m2

Gemensam pool
Badrum med eget badrum
Bergsutsikt
Trädgård
Solarium
Off Road parkering
Garderob
Förrådsrum
Terrasser
Poolutsikt
Underbyggd

Details

Offer TypeFor sale
StatusResale
Bedrooms2
Bathrooms2
Build Size140 m2
Plot225 m2
Heating
Air Conditioning
Terrace
Parking
Garden
Pool
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

REDUCED PRICE
REDUCED PRICE
PREMIUM