419.000 €

Takvåning for sale in Orihuela Costa, Alicante, Spain

Ref.: CG648250 3 2
50
PREMIUM
Takvåning med 3 sovrum och 2 badrum i Orihuela Costa, Alicante

Takvåning med 3 sovrum och 2 badrum i Orihuela Costa (Villamartin), Alicante.

Denna vackra takvåning, byggd 2018, erbjuder 3 rymliga sovrum och 2 eleganta badrum (ett med eget badrum). Här får du ett hem i stilren design med kvalitetsmaterial och genomtänkta lösningar. Men en riktig pärla med denna fastighet är 2 enorma terrasser som låter dig njuta av solen och utsikten från morgon till kväll!

Terrass 1: Direkt tillgång från vardagsrum och kök till en imponerande terrass på över 60 m2, varav en del är täckt - perfekt för skuggiga eftermiddagar eller mysiga middagar under bar himmel. Det finns även ett slutet rum där tvättmaskinen står.

Takterrass: En privat trappa leder upp till en fantastisk 104 m2 takterrass med pergola, en alldeles egen jacuzzi och en ännu bättre utsikt över området, bergen och havet. Här finns även sommarkök och förvaring för kuddar.

Denna takvåning är utrustad med allt du behöver för att njuta av ett lyxigt liv i Spanien: Luftkonditionering och ventilationssystem med kanal för optimal komfort året runt, Golvvärme i båda badrummen, Elektriska persienner på alla fönster och dörrar, Stor privat parkeringsplats i underjordiskt parkeringsgarage och stängt förråd, Hiss i fastigheten, Inhägnad komplex, Säljes fullt möblerad - redo att flytta in.

I denna exklusiva utveckling kommer du att ha tillgång till några av de bästa gemensamma faciliteterna i området: Stort utomhuspoolområde med jacuzzi och separat barnpool, Inomhuspool med jacuzzi och bastu, Lekplats för de minsta och utomhusträningsmaskiner för den aktiva livsstilen.

Takvåningen ligger i lugna omgivningar med vacker utsikt över staden, bergen och havet. Villamartin erbjuder också vackra naturområden, perfekta för promenader, löpturer och cykling. Som något nytt finns nu även en helt ny minigolfbana på gångavstånd.

Samtidigt har du nära till allt du behöver: på gångavstånd Villamartin Plaza - mysigt centrum med några butiker, men många bra restauranger och ett litet nytt snabbköp, bara 1,4 km bort Villamartin Golfbana, den populära stranden La Zenia ligger ca 5 km bort, Zenia Boulevard bara 4,5 km bort.

Sovrum: 3
Badrum: 2
Byggnadsstorlek: 96 m2

Luftkonditionering, centralsystem
Badrum Golvvärme
Förvaring under trappor
Badrum med eget badrum
Värmeisolering
fönsterluckor, elektriska
Inbyggda garderober
Utekök
Centralvärme
Fullt möblerad
Modern design
Linne rum
Internet
Jacuzzi
Pergola
Hiss
Bastu
Lagring
Havsutsikt
Stadsutsikt
Bergsutsikt
Panoramautsikt
Cykelparkering
Underjordisk parkering
Gated Complex
Utomhusdusch
Gemensam uppvärmd pool
Lekplats för barn

Details

Offer TypeFor sale
StatusResale
Bedrooms3
Bathrooms2
Build Size96 m2
Heating
Air Conditioning
Elevator
Terrace
Parking
Furnished
Pool
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Note: this is a guide to the area and does not show the actual location of the property

Most popular

REDUCED PRICE
REDUCED PRICE
PREMIUM